Головна » Статті » Мої статті

Христос - Спаситель з Ріо

     Це найбільша в світі статуя Ісуса : у висоту 39,6 метра, а розмах рук 28 метрів, важить вона 1145 тонн, і стоїть на вершині 710 -метрової гори Корковаду у національному парку Тіжука, у межах Ріо-Де-Жанейро.

     Ідею встановлення великої статуї на горі Корковаду вперше висловив у середині 1850-х років католицький священик Педру Марія Босс і попросив в принцеси Ізабелли на  це грошей. На жаль, принцеса ідею не підтримала, а в 1889 році, коли Бразилія стала республікою та за новою конституцією церква була відділена від держави, про це взагалі забули.

     Вдруге проект будівництва статуї Христа на горі запропонував 1921 році, до 100-річчя незалежності Бразилії, єпископ Ріо-Де-Жанейро. Тоді єпархія організувала збірку під назвою "Тиждень пам'ятника" (Semana do Monumento), щоб зібрати пожертви.   Дорогою до статуї називають "караколь" равлик, бо є такою завивистою

     Початковий ескіз пам'ятника розробив художник Карлос Освальд. Саме він запропонував зобразити Христа з розпростертими руками, який немовби благословляє землю, завдяки чому фігура виглядає, як величезний хрест. Архітектор пам'ятника - бразильській інженер  Ейтор да Сілва Коста, а споруджували її під керівництвом Поля Ландовського, французького скульптура, польського походження. Основа зроблена із залізобетону , а зовнішня поверхня облицьована  стеатитом, який обрали за його стійкість і легкість обробки.

     Камінь привезли із шведського Мальме. До речі, всі деталі скульптури, були зроблені у Франції. Спорудження монумента тривало 5 років - з 1926-го по 1931 рік - і 12 жовтня 1931-го року відбулося відкриття.

220 сходинок до ніг Спасителя

     Будівельний матеріал привозили залізницею, збудованою задовго до встановлення пам'ятника. Зараз нею добираються на вершину гори туристи. Потяг до вершини гори курсує кожні 20 хвилин з 8.30 до 18.30. Кінцева зупинка лише за 40 метрів від статуї. Дістатися до статуї також можна автомобілем по автостраді, що проходить через державний заповідник Тіжука, який є найбільшим лісовим масивом у світі, що знаходиться у межах одного міста.

     Далі треба ще піднятися 220-ма сходинками до оглядового майданчика, який лежить біля ніг Ісуса. У 2003 році до підніжжя був запущений ще й ескалатор.

     Усі, хто був у Бразилії, а саме в Ріо-Де_Жанейро, обов'язково підіймаються на гору Корковаду, бо саме звідси видно ціле місто, бухти, море, гору Цукрова Голова, знамениті пляжі Кокакабана та Іпанема, чашу стадіону "Маракана", гори, ліси, дороги... І тут можна відчути мить створення світу самим Богом. А розпростерті руки Його Сина, немов готові обійняти кожного, хто у нього вірить...

Настя Горлиця

 Джерело: http://Жіночий порадник
Категорія: Мої статті | Додав: vikanakon (28.06.2016) | Автор: Вікторія
Переглядів: 60 | Теги: памятки, христос спаситель, Ріо-де-Жанейро | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar